Nowy cykl zajęć

 
Petit Chef w Klubie Fontanna

 
Fontanna rozpoczyna zajęcia 16 września

Klub Fontanna przy Ośrodku Kulturalnym Fontanna rozpoczyna nowy rok działania już w piątek 16 września. W zeszłym roku szkolnym, z zajęć w klubie z radością korzystała już liczna grupa dziewcząt w wieku 10 – 16 lat, ale jest jeszcze miejsce na nowe koleżanki! Zapraszamy Państwa do współpracy w szukaniu nowych „klubowiczek”!

1. Cel klubu:

Celem wychowawczym Klubu Fontanna jest formowanie u dziewcząt wszystkich cnót ludzkich, nawyku dobrego wykorzystania czasu, solidnej nauki, szacunku do rodziców i zaangażowania w prace domowe. W szczególny sposób stawia się nacisk na rozwój cech i umiejętności właściwych kobiecie:

– dbałość o szczegóły umilające życie innym (stąd zajęcia dot. nakrywania do stołu, dekorowania),

– utrzymywanie porządku wokół siebie (zajęcia nt. Jak uporządkować swoja szafę?),

– zwracanie uwagi na osoby potrzebujące (wizyta w Domu opieki Społecznej),

– bycie dobrą przyjaciółką,

– rozwijanie umiejętności tj. gotowanie, prasowanie, dekorowanie.

Wszystkie cele wychowawcze realizowane są w oparciu o wartości chrześcijańskie. Klub Fontanna proponuje dziewczętom różne środki formacyjne: pogadanki oraz krótkie rozważania prowadzone przez księdza, dni skupienia, a w czasie Adwentu i Wielkiego Postu – rekolekcje. Opieka duszpasterska nad działalnością formacyjną jest powierzona Prałaturze Personalnej Opus Dei.

2. Klub Fontanna - dla kogo?

- I poziom klubu dla dziewczynek z klas IV-VI SP

- II poziom dla dziewczyn z gimnazjum

3. Klub Fontanna – kiedy?

- Zajęcia odbywają się w piątki od godziny 17:00 do 19:15.

- W środy (16:00-19:00) i piątki (15:30-16:30) jest w Fontannie czynna czytelnia i sala komputerowa dostępna dla klubowiczek.

- W środy zapraszamy również gimnazjalistki na lekcje gitary 17:15-18:00. Koszt zajęć: 20 zł/lekcja. Zapisy do 10 października.

4. Klub Fontanna – jak można zapisać się do klubu?

Wystarczy zadzwonić pod numer 22 825 46 67 i podać swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, lub napisać maila w tej sprawie. Następnie należy dostarczyć formularz zgłoszeniowy oraz dokonać opłaty za zajęcia.

Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi: 20 zł za pojedyncze zajęcia lub 300 zł za semestr. Opłata jest mniejsza, gdy uczestniczą dwie lub trzy córki: dla 2 wynosi 200 zł/os, dla 150 zł/os). Koszty obejmują cena produktów na kurs kuchni oraz materiały na zajęcia praktyczne.

Serdecznie zapraszamy

 

Kontakt:

ul. Krzyckiego 5/7, 02 - 052 Warszawa

tel. (022) 825 46 67

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.fontanna.waw.pl

 
Obóz letni w Mirowie 2016

Obóz letni w Mirowie 2016 - proszę kliknąć na zdjęcie

 
Zakończenie klubu 18.06

Zakończenie zajęć w klubie - proszę kliknąć na zdjęcie

 


Strona 1 z 3

you are here: Home Klub Aktualności